Jdi na obsah Jdi na menu
 


10. 12. 2012

Děti a online rizika

Novou odbornou publikaci s názvem Děti a online rizika vydalo Sdružení Linka bezpečí (SLB). Aktuální publikace se zaměřuje na online aktivity dětí a dospívajících a důsledky, které na jejich život i vývoj mohou mít. Jejím cílem je proto předat čtenářům nejen obecné informace či odborné závěry, ale seznámit je také s příklady z praxe a přinést inspiraci pro výchovné či vzdělávací působení. Publikace je určena jak rodičům, tak učitelům, výchovným pracovníkům a všem, jimž není lhostejný vývoj dětí. Slouží jako forma prevence sociálně patologických jevů ve společnosti a finančně ji podpořilo MŠMT. Z textů je možné citovat, avšak pouze s použitím zdroje.

  Další číslo časopisu Linky bezpečí nazvané Osamostatnění završuje sérii témat věnovaných v tomto roce dospělosti. V odborné příloze se dozvíte, jak se vlastně stáváme dospělými a jaké faktory ovlivňují pomyslný přechod z dětství do dospělosti. Dočtete se také o tom, jak období osamostatnění prožívají mladí lidé, kteří své dětství prožili v dětských domovech, a zároveň přinášíme i osobní zkušenost s touto zlomovou životní etapou.

Všechny doposud vydané publikace a časopisy s odbornou přílohou jsou ke stažení na www.linkabezpeci.cz v sekci Časopisy a publikace.

Iveta poncová | produkční odd. komunikace

sdružení linka bezpečí Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: funguje.gif
A: ústavní 95, 181 02 praha 8
E:
i.poncova@linkabezpeci.cz
T: +(420) 266 727 923
M: +(420) 725 807 737
F: +(420) 266 727 976

http://www.linkabezpeci.cz

http://www.pomoconline.cz
http://www.116111.cz