Jdi na obsah Jdi na menu
 


14. 8. 2019

Informace pro rodiče prvňáčků k zahájení škol. roku 2019/20

Vážení rodiče,

v příštím školním roce pro Vás a Vaše děti nastane důležitý zlom v životě – Vaše dítě se stane školákem. Co to obnáší být školákem, jste každý na vlastní kůži zažil, ale většinou zatím pouze jako dítě. Teď jste jako rodiče v úplně jiné roli a bude to od každého z Vás vyžadovat mnoho trpělivosti a pochopení. Věřím, že děti se do školy těší a my se budeme skutečně snažit, aby se těšily do školy stále a abyste měli z jejich školních výsledků radost. Škola se během posledních pěti let postupně měnila, až díky celkové rekonstrukci a přístavbě se z ní stala krásná, velká, plně vybavená škola a již se nemůže dočkat, až v září přivítá své další žáčky.

            Školní rok pro děti začíná v pondělí 2. září 2019. Na naší škole máme takovou tradici, že žáci 9. ročníku uvádějí prvňáčky poprvé do školy. Rodiče s dětmi se tedy 2. září shromáždí před hlavním vchodem nejlépe do 7.55 hod.. Zhruba v 8.00 hod. si prvňáčky odvedou za dohledu třídních učitelů žáci 9. třídy a usadí je do lavic v 1. třídách. Rodiče půjdou za dětmi, aby s nimi děti neztratily kontakt. Učitelé se s dětmi přivítají, něco si povědí a potom bude následovat předání informací pro Vás, milí rodiče, případně Vám třídní učitelé zodpoví Vaše dotazy. Bylo by dobré, kdybyste jim hned první den sdělili, jestli bude Vaše dítě chodit do školní jídelny na obědy a jestli bude chodit do školní družiny. Většina z vás dostala přihlášku do družiny již na schůzce v červnu. To jsou dvě základní informace, které od Vás budeme potřebovat hned první den, bude-li to možné. Vzhledem k tomu, že od září 2018 máme navýšenou kapacitu školní družiny, doufám, že vyjdeme vstříc všem zájemcům. Pak ještě, prosím, nahlaste třídním učitelům, má-li Vaše dítě nějaký zdravotní či jiný problém, aby s tím byli seznámeni. Hlavně co se týká různých alergií apod. Samozřejmě chápeme, že to jsou důvěrné informace a podle toho s nimi také bude zacházeno. A to je pro první den všechno.

            Druhý den, v úterý, se děti budou hlavně seznamovat se školní budovou, aby věděly, kde co je, budou si kreslit, prohlížet si nové učebnice a říkat si, na co je mají, atd.. Tento den si již přinesou školní brašnu, penál, přezůvky, svačinu, zkrátka všechno, na čem se domluvíte první den s třídními učiteli. Vyučování skončí v 9.40 hod., myslím, že to bude pro začátek stačit. Pak děti půjdou do družiny nebo si je osobně vyzvednete hned po vyučování v 9.45 hod..

            Ve středu skončí vyučování po třetí vyučovací hodině, tedy v 10.45 hod., ve čtvrtek a v pátek budou děti mít již čtyři vyučovací hodiny.

            Od pondělí 9. 9. 2019 začne vyučování podle rozvrhu, ale nenásilnou formou, pozvolna.

            Co 1. den s sebou?

První den s sebou děti nenosí nic, ani tašky ani přezůvky. Naproti tomu rodiče by si měli s sebou vzít něco na psaní, aby si případně mohli udělat poznámky během rozhovoru s třídními učiteli.

  • Kdo bude Vaše děti učit?

1. A - pan učitel Marek Vyskočil

1. B – paní učitelka PaedDr. Ilona Vaculíková

 

  • Kde budou kmenové třídy?

1. A – v 1. patře nové budovy

1. B – v 1. patře nové budovy

  • Jaké budou  potřeba  pomůcky?

Potřeby a pomůcky pro 1. ročník základní školy - školní rok 2019/2020

Veškeré pomůcky prosíme podepsat, jen tak je najdeme a můžeme vrátit do správných rukou. Použijte, prosím, permanentní fix.

Aktovka

Penál:

3 měkké tužky nejlépe trojhranné a robustní

guma

pastelky

ořezávátko

pero zatím nepořizujte, domluvíte se později s vyučujícím

Desky na sešity velké, rozměr A4

Látkový pytlík na věci do tělesné výchovy – tepláky/kraťasy, tričko/mikina, obuv do tělocvičny

Ručník s poutkem 

Papírové kapesníky v krabičce dvakrát

Na výtvarnou výchovu – vodovky, tempery 12 barev, bělobu, plochý štětec, 2 štětce- tlustý a tenký, 2 kelímky na vodu z plastu, igelit na stůl 60x50 cm, černá tuš a kelímek pod tuš - např. hliníkový z paštiky, zástěra nebo košile nebo staré velké tričko jako pracovní oděv, fixy nejlépe 12 barev, voskovky, hadřík, složku barevných papírů, lepidlo Herkules 200 ml, lepidlo v tyčince 40 g, nůžky, krabičku s barevnými plastelínami, podložka na práci s plastelínou z PVC velikost A4. Doporučujeme zakoupit kvalitnější věci. Na věci do výtvarné výchovy nezakupujte kufřík, věci si uložíme do plastikových krabic, na zakoupení krabic se s vámi domluví vyučující.

Přezůvky do školy - doporučujeme klasické bačkůrky s pevnou patou, plátěné. Nevhodná je sportovní obuv.

 

Mgr. Iva Niklesová, ředitelka školy