Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. 6. 2016

Dětský den 2016

Dětský den 2016

V letošním školním roce připravil KRPŠ pro žáky 1. stupně Dětský den s tématikou olympijských her. Opět skvěle a do detailů propracovaný program, organizace na jedničku. Nechyběl ani základní symbol olympijských her - olympijský oheň v podobě olympijské pochodně. S ní přiběhl jediný přítomný mužský člen KRPŠ, pan Bednář. Po zahájení akce včetně slibu se žáci rozešli na stanoviště, kterých bylo 16, stejně jako žákovských družstev. Vše probíhalo podle plánu, děti se bavily a vzdělávaly zároveň, zkoušely své síly, odhad, důvtip, obratnost, atd. Co se ale nepředpokládalo, byla přítomnost zvířecího účastníka dětského dne. Menší béžový pejsek si to náramně užíval. Nejvíce ho zaujaly gumové míče, se kterými by jistě vytvořil pyšelský rekord v nové disciplíně, kdyby ovšem v zápalu plnění vlastních úkolů míče neprokousl. Tím jeho zájem opadl a ke všemu byl odchycen pracovníkem městského úřadu. 

Celé dopoledne uplynulo v klidu a dobré náladě, počasí bylo příjemné, děti splnily zadané úkoly a na závěr dostaly perníkové medaile. 

Touto cestou bych chtěla velice poděkovat všem členkám a členům KRPŠ, kteří se na přípravě a realizaci dětského dne podíleli, především pak paní Matějkové, která byla hlavní koordinátorkou celé akce. Vážím si nezištného přístupu zúčastněných, v dnešní době takřka nevídaného. Netuším, kolik hodin práce strávili tito milí lidé s přípravami dětského dnu. Jistě jich nebylo málo. A jedno číslo na závěr. Považte, že na hřišti bylo přítomno cca 140 dětí! 

Děkuji též SK Pyšely za zapůjčení fotbalového hřiště a panu R. Zamrazilovi za ozvučení akce.

Iva Niklesová

A ZDE je fotodokumentace