Jdi na obsah Jdi na menu
 


14. 2. 2020

Prvňáčci ve školní družině

Prvňáčci v družině

I školní družina hraje ve vzdělávací koncepci naší školy velmi důležitou roli. Díky různým zážitkovým aktivitám společně prožíváme spoustu nových dobrodružství, která vedou ke stmelení kolektivu. Umožňují tak dětem poznat své schopnosti a hranice, učí se spolupráci, respektu a vytvářejí si nové vztahy i mezi dětmi mimo jejich kmenovou třídu. Jak to udělat, a ještě se u toho skvěle bavit? Vymýšlí se různé činnosti, které děti baví.

A tak se ve středu 29. ledna 2020 v odpoledních hodinách uskutečnila soutěž „MALÍ   ARCHITEKTI“ o nejhezčí a nejpropracovanější stavební dílo. Děti byly informovány o pravidlech, stavebních materiálech (byly k dispozici v družině) a odměnách. Byla jim představena komise, která soutěž vyhodnotila. Poté se děti rozdělily (rozhodly se samy dle vlastního uvážení) do 4 pracovních skupin.

 

1. skupina :       pracovala   se " zlatými kostkami" 

 členové:            Tadeášek  R.,   Mareček V.,   Bertík T., Honzík M.

 název díla:       VÁLKA V EVROPĚ

 

2. skupina:        pracovala se stavebnicí  DUPLO

členové:             Andělka K.,  Natálka H., Sofinka T.

název díla:        ZOOLOGICKÁ RADNICE  

 

3.skupina:         pracovala  s dřevěnými kostkami

členové:             Šimon  V.,  Anežka W.,  Kájinka H., Vojta K. 

název díla:        EIFFELOVA VĚŽ, POKLADNA

 

4.skupina:          pracovala  se stavebnicí  LEGO

členové:              Matěj  S., Vašík V.

název díla:         MĚSTO PRAHA

 

Děti si soutěž užívaly.  S velikou radostí tvořily svá kreativní díla, přitom si pomáhaly, diskutovaly. Všechny stavby byly velmi vydařené.  

Dětská komise složená z Vojty Severy, Daniela Gončara, Ondry Nekováře a Davida Matouška (chlapci ze 4. a 5. tříd) měla nejen odpovědnou, ale i náročnou práci s vyhodnocováním výsledků. Nakonec rozhodli takto:

 

             1. místo    EIFFELOVA VĚŽ, POKLADNA                      

                 2. místo    ZOOLOGICKÁ RADNICE 

                 3. místo     MĚSTO PRAHA

                 4. místo    VÁLKA V EVROPĚ

 

Dětem moc gratulujeme. Všichni účastníci byli odměněni nejen diplomem, ale i sladkou odměnou. Nemalé díky patří i porotě a paní vychovatelce Hanouskové, která tyto aktivitu zorganizovala.

 

A aby toho nebylo málo, hned se také 6. února uskutečnila „DĚTSKÁ MAŠKARÁDA“ prvňáčků.

Děti byly již od začátku týdne velmi natěšené a jejich aktivita s přibližujícím se dnem "maškarády" sílila. Masky, za které se děti převlékly, byly nádherné. Mnohé z nich byly z pohádkových světů. Aby si děti převleky užily, tak se do nich naparádily již na oběd. Vidět a pochválit je tedy mohl i personál v jídelně. Společně s "pani Hani" si užívali hudbu, písničky, tanec, soutěže. Samozřejmě, že bylo i vyhodnocení masek a následná konzumace sladké odměny. Děti si karneval užívaly plnými doušky.  Smály se, tančily, předváděly se v maskách. Bylo vidět, že jsou šťastné a spokojené.

A to je našim cílem. Jedna aktivita ve ŠD skončila a už se těšíme na další.

Pro vaše potěšení přikládáme i foto. (Kliknutím na fotografii se vám zobrazí celé album.)

 

img_20200206_124610831_hdr.jpg