Jdi na obsah Jdi na menu
 


17. 12. 2019

Vánoční atmosféra v družině

Vánoční atmosféra v družině

Během prosince se v družině jako každý rok těšíme na Vánoce. Pro děti je toto období nejkrásnější a nejočekávanější v roce.

Naším cílem je rozvíjet a podporovat u dětí jejich přirozenou radost, sociální cítění a potřebu pomáhat druhým nejen v tomto adventním čase. Výrobou přáníček a dárečků jsme podpořili dětskou jemnou motoriku a fantazii při výtvarné a pracovní činnosti.

Některé děti se podílely na výrobě vánočních přáníček a produktů na „Vánoční jarmark“ v Pyšelích. Třeba zrovna Vám teď dělají doma radost. 

Všichni nadšeně pomáhali při navození sváteční atmosféry v družinách. Nazdobili jsme společně stromeček ve škole, namalovali sněhuláky, vystříhali vločky, zvonečky a vyrobili další vánoční dekorace. Všechny jsou vystavené a naaranžované v družinách.

Při odpočinkové činnosti jsme si povídali o adventu, vánočních zvycích a tradicích. Probíráme a hodnotíme tak zvyky a tradice, které udržujete doma nebo u svých blízkých. Snažíme se tak připomenout některé z českých vánočních tradic, které v dnešní uspěchané době pomalu zapomínáme. Kdo z vás pouští v umyvadle lodičky, rozkrajuje jablíčko nebo taví olovo? Možná jste to naposledy dělali se svými rodiči, prarodiči a je hezké si to připomenout. Vánoční atmosféru ještě podtrhneme pouštěním vánočních koled, při kterých si vždy prozpěvujeme.

I když nám ještě pár dnů do příchodu Vánoc zbývá, víme, jak si udělat krásný předvánoční čas a těšit se z každého dne. Protože nejdůležitější v předvánočním čase je „těšení“.

Školní družina přeje Všem krásné a pohodové prožití Vánoc a v nadcházejícím roce 2020 spoustu pevného zdraví, vzájemné tolerance a lásky.

vanoce-1.jpg