Jdi na obsah Jdi na menu
 


13. 4. 2011

3.třída v Planetáriu Praha

 

3.třída v Planetáriu Praha

 

     Tento školní rok se v prvouce třetího ročníku seznamujeme se základními pojmy o sluneční soustavě, učíme se co je to vesmír, planety, hvězdy, mlhoviny a galaxie. V této oblasti jde vývoj a výzkum tak rychlým tempem, že je potřeba do výuky zahrnout vše aktuální. A právě v Planetáriu v Praze jsme získali ověřené nejaktuálnější informace.

     Do Prahy jsme se tentokráte vydali vlakem, metrem i tramvají a cestu jsme si pěkně užili. V Planetáriu jsou na návštěvy dětí zvyklí a vše mají přizpůsobeno menším návštěvníkům, takže svačinka a hygiena uvnitř nejsou žádným traumatizujícím zážitkem.

     Ve vestibulu Planetária nás přivítala rozsáhlá expozice všeho možného, co se týká vesmíru. Procházením a pozorováním i interaktivním jsme strávili hodinku, ale mohli bychom pokračovat i druhou a pořád by bylo nad čím bádat.

     Následovaly dva programy: Pozorujeme oblohu a Vesmír kolem nás. Při nich jsme byli pohodlně „uloženi“ ve velkých křeslech, oči upřeny ke kopuli hvězdárny, často bez dechu pozorovali jsme hvězdné děje odehrávající se nad námi.

     Vesmír je tak obrovský a nepostižitelný a stejně tolik to v nás vyvolalo otázek!

 

 

PaedDr. Ilona Vaculíková 

 

 

Náhledy fotografií ze složky 3. třída v Planetáriu Praha