Jdi na obsah Jdi na menu
 


15. 2. 2011

Freestyle povídání s Petrem Pilátem

V neděli 13.2.2011 v naší pyšelské sokolovně proběhlo pro naši školu vskutku mimořádně milé setkání s naším bývalým žákem, dnes už také mistrem světa ve freestyle motocrossu -  Petrem Pilátem.
tn_zoom_obrazek_479.jpg
Kdo doposud nevěděl, čím se Petr proslavil a byl účastníkem besedy, teď už to ví. Petr na svých webových stránkách
www.petrpilat.cz mimo jiné  říká: "Jeden z nejkrásnějších zážitků mého života přišel na podzim 2005, kdy jsem poprvé otočil salto. Dokonce mě zapsali do Guinessovy knihy rekordů, ve čtrnácti letech jsem byl nejmladším člověkem v historii, který dal Back flip na motorce. Když jsem poprvé ukázal flip lidem v Sazka areně, byl jsem úplně mimo. Pozvali si mě pak do televize, lidi si začali pamatovat moje jméno… Myslím, že jsem ukázal, že to s freestyle motokrosem myslím celkem vážně."

Když jsme měli možnost v neděli shlédnout několik videí z jeho nácviku triků, často se nám tajil strachy dech, i když jsme věděli, že Petr sedí před námi a tedy vše musí dopadnout dobře. Jen on sám nejlépe ví, kolik modřin, zlomenin, pohmožděnin a bolestivých zranění ho na cestě k úspěchu provázelo. Přesto znovu usedá na motorku a zkouší další nové triky, plní obrovské haly.  Je ve svém oboru v necelých dvaceti letech skutečně světová sportovní celebrita prvního řádu.  Ale co je nejúžasnější, že zůstává stále skromným a milým Petrem Pilátem, který se po odchodu posledního návštěvníka „povídání“ úplně samozřejmě zapojil do úklidu sokolovny,  aby následující cvičení zumby mohlo začít  na čas.

Setkání moderoval mistr slova,  Dalibor Gondík /zdarma/, který má sám k motorkám velmi blízko. S Petrem se viděli poprvé, ale rozuměli si náramně. Bylo to skvělé. Možná jsme byli svědky nového společného pořadu.  Petr se mikrofonu rozhodně nebál a možná ho v budoucnu uvidíme i v nové roli – moderátora.  V Pyšelích mu to šlo v tandemu s Daliborem výborně.
 

Pro úplnost: sál byl perfektně nazvučený panem Miroslavem Linhartem. Videa a fotografie pouštěl pan Ing. Radek Zamrazil. A do tomboly věnoval krásné grafiky a zajímavé knihy pan JUDr. Ivo Koudelka, Petr  Pilát zase věnoval věci úplně jiné, například svůj starší dres nebo ochranné brýle, a vystupoval zde samozřejmě také zdarma. Šatnu, bufet a přípravu akce si zajišťovali žáci pyšelské školy pod vedením paní učitelky Martiny Linhartové. Všem moc děkujeme.

Setkání s Petrem bylo pro všechny určitě velikým zážitkem. Jsem pyšná, že je to náš bývalý žák, že se k naší škole hlásí a že naši žáčci v něm mohou mít reálný vzor v cílevědomosti, skromnosti a vytrvalosti.

Milý Petře, všichni Ti držíme palce, aby se Ti v životě dařilo dosáhnout všechny stanovené cíle, zvláště pak ve freestyle motokrosu, a děkujeme za krásné odpoledne.

 Mgr. Iva Niklesová a všichni Tvoji obdivovatelé


Podívejte se také:benesovsky.denik.cz/multimedia/galerie/2773198.html

 

Náhledy fotografií ze složky Freestyle povídání s Petrem Pilátem