Jdi na obsah Jdi na menu
 


13. 1. 2011

Návštěva 3. třídy v divadle Minor

3.třída ruku v ruce do Divadla Minor 

     Letos máme, ostatně jako každý rok, v našem třídním plánu několik návštěv divadel jako součást vyučování. Ale najdou se takové děti, které rády do divadla i vícekráte a takoví rodičové, kteří to podporují a dokonce takoví, kteří rádi jedou ve společné skupince, ruku v ruce se všemi ostatními, podívat se na pěkné představení.

     Takovou možnost nám přesně nabídlo Divadlo Minor v Praze. Každý pátek a sobotu v 18 hodin je zde představení, na které mohou přijít děti, učitelé a rodiče a užít si takových společných chvil. Navíc je zde možnost prohlédnout si po představení zákulisí a technické zázemí a pochutnat si na malé divadelní večeři.

     My jsme takto ruku v ruce navštívili představení, na která je jinak vyprodáno a to Kabaret Tlukot a bubnování aneb Veliké putování. Je o velikém putování tří skřítků za prstýnkem princezny Květušky a také o tajemství největšího strašidla a bubáka Velkého Tlustce. K našemu učivu v prvouce a tématu národních pověstí jistě přispěla návštěva představení Bruncvík a lev, která byla mistrně zahrána, zazpívána a doprovázena divadelní kapelou. Obdivovali jsme fantastické rekvizity, které jsou nasvěcovány a samy svítící působí velmi na naši představivost.

     Neméně než vše předchozí je na tom všem pěkné, jak si jedeme vláčkem do Prahy, společně projdeme Václavák, koukneme na koníka od Myslbeka a pak taky na koníka od Černého v pasáži Lucerna a na Národní muzeum a přitom si povídáme drobet jiné věci

než ve škole. Je nám spolu hezky.

 PaedDr. Ilona Vaculíková

 

 

                         Představení v divadle Minor

 Dne 7. ledna jsme se vydali do divadla Minor na představení Bruncvík  a lev. Sešli jsme se na nádraží v Pyšelích. Ve třídě jsme bezva parta, a tak spolu rádi trávíme čas i mimo školu. Už ve vlaku jsme zažili spoustu legrace. K divadlu jsme šli okolo Národního muzea, které bylo krásně osvětlené a prošli jsme i kolem sochy Svatého Václava.

Představení se nám všem moc líbilo. Bylo o knížeti Bruncvíkovi, který se vydal do světa. Jeho velkým přáním bylo získat do svého znaku lva. Své manželce řekl, že jestli se do sedmi let nevrátí, tak je mrtev. Než odjel, tak si vyměnili prsteny. Na své výpravě prožil mnoho dobrodružství. Získal i věrného přítele lva, který ho doprovázel až dokonce jeho života. Když tedy Bruncvík zemřel, lev po pár dnech zkameněl a to i s Bruncvíkovým kouzelným mečem. A jak praví pověst až bude české zemi nejhůře, tak lev oživne a dá zachránci Bruncvíkův kouzelný meč.

Všem, kteří pověst o Bruncvíkovi neznáte, tak vám toto představení doporučujeme.

Po skončení představení jsme dostali divadelní večeři, na které jsme si všichni moc pochutnali. Pak už nás čekala cesta domů. Na nádraží v Pyšelích si nás vyzvedli rodiče. Byli jsme trochu unavení, ale spokojení z hezkého výletu. Už teď se těšíme na další výlet.

 Za třetí třídu Lukáš Tiefenbach a Luka Kodua

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky 3. třída v divadle Minor