Jdi na obsah Jdi na menu
 


15. 11. 2010

Noční čtení 3. třídy

Noční čtení 3. třídy 

       V naší třídě zavládla velká radost! Rozhodli jsme se totiž, že se sejdeme jeden večer ve škole, stejně jako loni, na nočním čtení. Stanovili jsme si datum 4.listopadu 2010 a scházet jsme se začali v 18 hodin do potemnělé školní budovy. Naše třída byla už od odpoledne „předchystána“, abychom se tam s našim nočním programem vešli. Neumíte si představit, jak tajemně škola vypadá večer a jaká odlišná dobrodružství skýtá…

       Dospěláci nám pomohli uskladnit propriety na noc a také nás zásobili proviantem, darem nám byly upečeny buchty a oplatky a předány sladké bonbony, paní kuchařka nám uvařila teplý čaj, ale pak jsme je hned vyprovodili a povoleno zůstat bylo pouze paní učitelce Vaculíkové, panu Vaculíkovi a panu učiteli Ferdovi, který je také pro každou legraci.

Začali jsme hrami a soutěžemi a děsně jsme se nasmáli. Bylo toho plno, asi nejvíce jsme se zasmáli při lžičkové hře s pingpongovými míčky, které jsme měli udržet na lžíci a druhou lžící se pokusit zbavovat svých soupeřů tím, že jejich míček jim shodíme na zem. To bylo smíchu i rozčilování!

S úplnou tmou jsme zahájili noční dobývání školní jídelny, ovšem to musel každý sám temnou chodbou ( a to nejni jen tak, co kdyby nějaký ten všetečný školní skřítek neměl co dělat ) a pak ještě v přítmí slabého světélka se podepsat na listinu a pak ještě dlouhou chodbou úúúú zase zpět.

Pokračovali jsme v naší zábavě lampičkovou diskotékou, tu máme obzvláště rádi, protože když pustíme oblíbenou muziku, zhasneme a svítíme si pouze lampičkami, světélka krásně krouží po stropu podle toho, jak tancujeme.

Následovalo převlečení do pyžámek a velká pyžamová přehlídka, dlužno řící, že někteří z nás předvedli uplnou show. Porota vybrala nejlepší pyžamovou modelkou Johanku s delfínem a mezi chlapci se nejlépe umístil Kevin se svým pyžamovým break dance.

A teď provést úkony k bivakování, které oproti loňsku proběhly velmi rychle. Třídou se rozlehlo šustění karimatek a spacáků, štěkání a mňoukání plyšových kamarádů ke spaní a…

     …a rozloučili jsme se, popřáli dobré noci a začali jsme číst. Nejdříve z Ladových pohádek, pak La Fontainovy bajky, pokračovali jsme čtením Pohádek pro děti od Hany Doskočilové, slyšeli jsme příhody Žofky ze ZOO a vše ukončilo čtení O pejskovi a kočičce od Josefa Čapka. To už se třídou rozléhalo spokojené oddychování.

Krásných snů není nikdy dosti! 

                                                         PaedDr. Ilona Vaculíková

 

 

Náhledy fotografií ze složky Noční čtení 3. třídy