Jdi na obsah Jdi na menu
 


15. 3. 2011

Plavecký výcvik 2010/2011

PLAVU SI ANI NEVÍM JAK  

     Na datum 2.března 2011 se letošní třetí a čtvrtá třída těšily celý minulý školní rok, je to totiž datum zahájení plaveckého kurzu, který byl loni odložen. Tento školní rok se přidala ještě druhá třída, pro kterou má v našem školním vzdělávacím plánu plavecký kurz také místo.

 

     Zahájení kurzu předcházely přípravy spolu s rodiči i ve třídách, abychom na nic nezapomněli a nástup na bazén prošel hladce. A bylo tak… 

Ve středu jsme spořádaně nastoupili do autobusu a nechali se odvézt před plavecký bazén v Benešově. Po vstupu do objektu nás přivítala paní recepční a také velká prosklená stěna, za kterou bylo vidět předchozí kurz, jak si užívá pohybu ve vodě i pomůcek k plavání. Myslím, že to byl moment, který dodal odvahu dětem, jež váhaly, zda mít či nemít strach.

   Byli jsme rozděleni do šaten kluci a holky, tam jsme se vysvlékli, důkladně vysprchovali a v plaveckém úboru nastoupili na bazén. Vodička průzračná, všude různé barevné pomůcky, paní učitelky povzbuzovaly… Tak co dál?

Pak se před nás postavil vedoucí plavecké školy spolu s plavčíky, dal nástup a seznámil nás s průběhem plaveckého kurzu a s bezpečnostními zásadami. Následovalo rozdělení do družstev podle plaveckých dovedností dítěte, rozhodovaly uplavané metry i styl pohybování se ve vodě, a pak už začalo samotné vyučování. 

Byla to moc pěkná podívaná, děti se nebály, užívaly si přirozeného pohybu ve vodě a snažily se správně vykonávat rady, které dostávaly od plavčíků.

 Na závěr plavání proběhlo kolečko mezi vodními atrakcemi, které benešovský bazén nabízí, různé bubliny, vodopády, skluzavky a plavecké pomůcky.

     Z vody se všichni dostávali pěkně rozmočení a radostně se nechali omývat teplou vodou ze sprch v šatnách a sušit teplým vzduchem ze sušáku. U nás v klučičí šatně hned probíhaly silácké řeči o uplavaných kilometrech!, saltech ve vodě! a výdrži bez vzduchu pod vodou (nejméně 10 minut)! Obléct, vysušit vlásky a hups do autobusu vstříc mámě a tátovi, aby se to taky všechno dozvěděli.

 

   Kurz ukončíme 10.května 2011 a těšíme se, že se naučíme plaveckým dovednostem, které nám umožní bezpečně zažít další vodní radovánky jindy a jinde. Doprovod dětí tvoří paní učitelky Freyová, Linhartová, Poupětová a Vaculíková.

 PaedDr. Ilona Vaculíková

 

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Plavecký výcvik 2010/2011