Jdi na obsah Jdi na menu
 


18. 5. 2011

Tonda Obal na cestách

V úterý 17.5.2011  navštívili naši školu dva mladí lidé, kteří v celé republice mezi děti i dospělé šíří osvětu v třídění odpadů. Jejich program se jmenuje Tonda Obal na cestách. Děti z celé školy a předškoláci z mateřské školy si nejprve vyslechli zajímavou přednášku o tom, jak třídit odpad z domácnosti a poté si mohli zajezdit na koloběžce, stavět domino, trefovat se do otvorů barevnými míčky, zaskákat si v pytli. Všechny tyto zábavné činnosti měly něco společného - byly spojené s tematikou třídění odpadů. Jak akce probíhala, si můžete prohlédnout na přiložených fotografiích. Postupně sem budu přidávat ohlasy žáků na tuto akci.

Tonda Obal na cestách
Mně se nejvíce líbilo, jak jsme museli třídit ty odpady na koloběžkách. A pak jak jsme si dávali závody v těch pytlích.
Nejdříve jsem si dával závody s Filipem. Vyhráli jsme oba dva stejně. A pak sem jsi dával  závody s Davidem a vyhrál on. A pak jsme šli s Filipem skládat domino.Ale nedokončili jsme ho. A taky bylo dobré, že jsme se nemuseli učit. A taky se nám líbilo to, jak nám dal David do ruky ta kolečka a my jsme je museli třídit.To nás taky moc všechny bavilo. Ale nejvíce mě bavilo, jak jsme házeli ty míčky do těch dírek. A přitom ty míčky měly různé barvy a na tom terči byly popelnice a měly jsme je  tam házet, ty míčky.

Byl to moc super den. Moc se mi líbil. Nevím, jak se líbil ostatním, ale mně se moc líbil. Chtěl bych, aby zase někdy přijeli. Byl to moc dobrý program.
Aleš Podubecký, 5. tř.

Nejdříve jsme museli přijít na hřiště. Tam na nás čekal pán s paní, ale s námi byla ještě 4.třída, a tu si vzala ta paní. My jsme měli toho pána, který se jmenoval Adam, a my jsme mu tak mohli říkat. Nejdříve nám povídal o tom třídění odpadů a recyklaci. Potom jsme dostali obrázky s odpadky a museli jsme je rozdělit podle toho, kam patří.To byla zábava. Pak jsme si povídali, kam patří třeba polyester. Pak tam byly různé hry, a ten pán nám ty hry vysvětlil a pak jsme se do těch her mohli pustit. Já s holkami jsme šly na domino, pak jsme šly na skákání v pytli, a pak jsme šly jezdit na koloběžkách. To byla sranda, tam bylo sklo, papír, plasty. Muselo se to roztřídit do těch správných kyblíků, jako jsou plasty, sklo, papír a kluci nám to pokaždé roztřídili špatně. Muselo se jezdit na těch koloběžkách, pokaždé se vzala jedna věc, která byla špatně roztříděná a dala se do těch malých popelnic, kam patřila. Když to nebylo správně, tak to dítě muselo jezdit ještě jednou, a pokaždé jezdily dvě děti. A ještě k tomu dominu - tam byly malinké obrázky a to domino se muselo skládat podle těch obrázků. Skákání v pytli bylo nejdříve normálně a potom se tam daly ty malinké popelnice a musel se skákat slalom a pokaždé skákaly dvě děti. Ještě tam byla házecí stěna a musel/a trefit míčky -  byl červený, to ses musel/la trefit do nebezpečného odpadu, pak byl zelený a musel se tam trefit a to bylo sklo, pak byl žlutý a musel ses trefit do žluté barvy, a pak byl modrý a musel ses trefit do modré barvy, a to byl papír.

Kristýna Bandasová, 5.tř.

 

Náhledy fotografií ze složky Tonda Obal na cestách