Jdi na obsah Jdi na menu
 


23. 9. 2011

Jak stařeček měnil až vyměnil

Divadélko pod střechou školy

Jak stařeček měnil až vyměnil

     I když jsme již čtvrťáci, stále máme co dělat při nacvičování čtení. Snažíme se naučit se číst s přednesem. Naše čítanka pro 4.třídu nám nabídla dramatizaci pohádky Jak stařeček měnil až vyměnil. Krásně jsme se naučili měnit hlasy. Pak vznikl nápad zahrát si pohádku ve třídě. A když jsme se u hraní dosyta vyřádili a nasmáli, vznikl nápad podělit se o tu krásu s našimi nejmenšími, s prvňáčky a pozvat také druháčky, kteří jsou také pro každou legraci.

     Inu, lehce se naplánovalo, ale došlo ke zjištění, že to není jen tak. Zvolili jsme tedy režiséra. Pak začaly pracovat výtvarně nadané scénáristky a kostymérka. Nápověda se učila text a klapka zjistila, že není dřevo na klapku… Uvaděčka se učila uvádět a stanovila průvodní slovo. Herci začali tvrdě dřít dialogy. Další dny jsme řešili kostýmy, beránci, koně a volci se oblékali do huňatých srstí, bohatý kupec se učil topit a stařeček několikráte opravdově, nejen pohádkově, ztratil jehlu, kterou vzápětí někdo našel vraženou do paty.

     Nadešla chvíle CH a před zraky prvňáčků a druháčků se odehrálo, směle řečeno, půvabné představení, plné zvratů a překvapivých okamžiků. Starší kamarádi se opravdu vytáhli a sehráli své nejlepší představení!

     A následovaly odměny: paní učitelky totiž nepřišly jen tak, ale jedna přinesla na ukázku ukázat nového křečka a druhá donesla sladkou bombošku, takže tedy uznejte, moc nás to potěšilo!

     A ještě jeden postřeh – do dvou hodin po skončení představení „byly vypadeny“ ve čtvrté třídě 3 zuby, nevíme tedy, zda máme litovat herce Národního divadla, jestli jsou bez zubů…

Ilona Vaculíková

Video ZDE

 

Náhledy fotografií ze složky Jak stařeček měnil až vyměnil