Jdi na obsah Jdi na menu
 


21. 10. 2011

Výchovný koncert v Rudolfinu v Praze

HUDBA JAKO ŘEČ SRDCE

3. a 4. třída poprvé v Rudolfinu

     Již loňského roku jsme vymýšlely, jak oživit výuku hudební výchovy a rády jsme využily nabídky České filharmonie ve formě abonentek na čtyři výchovné koncerty nazvané postupně Hudba a život, Hudba a barva, Hudební skládačky a Hudební příběhy.

     17.října 2011 jsme navštívili první z nich, zde vám předkládáme první fotografie a první vyprávění čtvrťáčků.

Ilona Vaculíková

Ráno mě táta odvezl na vlak a vlakem jsme odjeli do Prahy. Tentokrát s námi jela i 3.třída. Ve vlaku jsem seděl vedle Ondry a naproti nám seděl starý pán, který nám dal každému bonbón. Cesta vlakem nám rychle uběhla. Z vlaku jsme šli na metro, kde jsme se všichni drželi pohromadě, abychom se neztratili.

A už jsme v Rudolfinu. Nejdříve jsme se posilnili svačinou a těšili se na začátek představení. A pak už to začalo. Nejdříve nastoupila dětská kapela a zahrála několik písní. Potom jsme se rozdělili do tří skupin a plnili jsme úkoly. Hádání písní z pohádek, zpívání a tanec.

Po cestě zpátky mě zaujal právě vzlétající létající balón. Cesta zpět probíhala stejně jako cesta tam. Byl to hezký a poučný výlet a už se těším na další.

Lukášek Tiefenbach, 4.třída

Včera nás paní učitelka vzala na koncert do pražského Rudolfina. Cesta byla příjemná, jeli jsme vlakem i metrem.

Abychom nerušili hudebníky kručením v břiše, tak jsme se pro jistotu nasvačili. Během koncertu vážné hudby jsme dostali tři úkoly: naučit se dvě písničky, naučit se tanec a uhádnout název písně. Moderátor vyvolával nás posluchače a ptal se na odpovědi. Já jsem byl tázán na uhodnutí názvu písně. Odpověděl jsem správně. Byla to písníčka Princezna ze mlejna.

Koncert se mi líbil, protože tam bylo hodně dětí z různých škol a byla to i zábava.

Marian Grundza, 4.třída

Sešli jsme se v 8.00. Nastoupili jsme do vlaku. Jeli jsme asi půl hodiny. Vystoupili jsme v Praze na Hlavním nádraží. Tam jsme přestoupili do metra a dojeli jsme kousek od Rudolfina. Pak jsme se nasvačili a šli jsme dovnitř. Proběhl program, kde jsme se seznámili. A zahrály nám děti ze skupiny Mikeš. Pak jsme hádali písně a naučili se tanec. Najedli jsme se a jeli zpátky. Nastoupili jsme do metra, přestoupili na vlak a dojeli zpět.

Všem se to moc líbilo.

Andrejka Horejšová, 4.třída

Z Pyšel jsme vyjeli v 8.15. Jeli jsme všichni kromě Adinky a Máti. Drnčeli jsme až na Hlavní nádraží Praha. Jeli jsme metrem z Hlavního nádraží do Muzea, kde jsme přestoupili na jiné metro, které nás odvezlo dvě zastávky a byli jsme na Staroměstská (Staromák).Šli jsme kousilínek k Rudolfinu a tam jsme venku svačili a potom jsme šli dovnitř, tam nás představovali a potom hrály děti z Říčan ze sboru Mikeš na hudební nástroje a zpívaly.

Byla přestávka a po přestávcenás rozdělili do tří skupin. 1) Nám hráli na klavír písně z pohádek a my jsme hádali, jaká je to píseň, z jaké je pohádky. To jsme byli u Egliho.

2) Učili nás písně „Měla babka“ a „Cib, cib, cibulenka“, u toho jsme dupali, tleskali a trochu jsme se otáčeli. To bylo u Hanky. 3) Jsme šli k Elišce, která nás učila tancovat na písničku „Měla babka“. A potom jsme tancovali všichni i Hanka i Egli i Eliška.

Nakonec jsme jeli domů stejným, ale opačným způsobem. Přijeli jsme ve 13.49 hod.

Johanka Havlíčková, 4.třída

FOTO ZDE