Jdi na obsah Jdi na menu
 


25. 4. 2019

Mc Donald´s Cup 2019

Mc Donald´s Cup 2019

Konec dubna tradičně několik let patří fotbalu. I letos se naše škola zúčastnila fotbalového turnaje Mc Donald´s Cup. V Benešově 23. 4. 2019 probíhal turnaj pro starší kategorii, 4.-5. třídu. Fotbal si dnes do Benešova přijelo zahrát celkem sedmnáct družstev z blízkého okolí. Družstva byla nalosována do čtyřech skupin po čtyřech týmech, jen v naší skupině bylo týmů pět, tím bylo dáno, že nesmíme skončit na posledním místě ve skupině, protože o celkové umístění v turnaji hrálo jen šestnáct týmů.

Ve skupině jsme se utkali společně se ZŠ Sázava a ZŠ Dukelská, kterým jsme nakonec podlehli i přes počáteční vedení nad ZŠ Sázava 2:0. Možná jsme se rozehráli, možná nám přinesla štěstí změna hřiště, ale proti ZŠ Mnichovice a ZŠ Miličín jsme již bodovali. I když jsme s Mnichovicemi brali jen bod, za zmínku stojí krásná kombinace Matouše Plecitého a Lukáše Lásky, která vedla k vyrovnávací brance na 2:2. Celkově jsme ve skupině skončili na čtvrtém místě, tak nám nezbylo nic jiného než zabojovat o co nejlepší výsledek v turnaji mezi 9.- 16. místem. Do prvního vyřazovacího zápasu jsme nastoupili s velkým respektem před soupeřem, přeci jen se jednalo o ZŠ Jiráskova B. Myslím, že po úvodních dvou brankách z nás opadl stres a nakonec jsme zvítězili 5:0. Druhý vyřazovací duel jsme také zvládli a porazili ZŠ Mirošovice. Bylo tedy jasné, že jsme se v pavouku B dostali úplně do finále a zahrajeme si tak o 9. místo. Únava již byla znatelná, tvářičky byly ošlehané od větru, který byl po celý den opravdu výživný, a i když jsme měli Sázavě co vracet, odveta se nám vyhrát nepodařila, a tak jsme se s turnajem rozloučili prohrou 2:3.

Na závěr bych chtěla poděkovat všem žákům, kteří s velkou bojovností reprezentovali naši školu.

 diplom-mc-donald.jpgA na úplný konec VELKÉ DÍKY patří dvěma chlapcům z páté třídy, kteří v dresu naší školy pravidelně nastupovali v každém ročníku Mc Donald´s Cupu a svými góly a výkony vedli tým k vítězství. A jelikož je tento turnaj pouze pro žáky prvního stupně, pro kluky byl tento 22. ročník Mc Donald´s Cupu úplně posledním. Matouši a Lukáši, děkujeme za super výkony!

Dominika Chalušová

FOTO a VIDEO ZDE

FOTO pořadatele ZDE

VIDEO pořadatele ZDE