Jdi na obsah Jdi na menu
 


22. 3. 2011

Pyšelská kytička 2011

            V pátek 18.3.2011 se na naší škole konala již tradičně recitační soutěž Pyšelská kytička. Celkem soutěžilo 36 žáků a žákyň z 1. stupně, žáci 2. stupně se letošní soutěže nezúčastnili.

Porota, složená z vyučujících 1. stupně, učitele českého jazyka a paní ředitelky, se shodla na tom, že letošní výkony byly pěkné a velmi vyrovnané. Přesto na prvních místech v každé kategorii se porota shodla okamžitě. Příjemným překvapením bylo vystoupení žákyně 5. třídy ukrajinské národnosti, Khrystyny Slepko, která přednesla báseň od J. Seiferta Vrbová píšťalka. Sice byl v jejím přednesu slyšet cizí přízvuk, což je pochopitelné, ale svým projevem navodila v tu chvíli příjemnou jarní atmosféru. Za svůj výkon získala zvláštní ocenění za přednes. 

Dalším překvapením bylo vystoupení Mikuláše Horáka ze 4. třídy, který se na soutěž připravil tak svědomitě, že si báseň napsal sám. Jmenuje se Tapír a steak. Krom toho, že báseň má hlavu a patu a rýmuje se, ji Mikuláš přednesl tak sugestivně, že ve své kategorii získal krásné 2. místo.

Abyste měli představu, jak celá soutěž probíhala, prohlédněte si přiložené fotografie. Příští rok se těšíme také na žáky 2. stupně, kteří snad nedají soutěži košem jako letos.

A tady je přehled umístění nejlepších recitátorů:

 

Kategorie 1. třída

 

  1. Krejbichová Eliška
  2. Sochorová Natálie
  3. Čálková Michaela

 

 

Kategorie 2. a 3. třída

 

  1. Havlíčková Johana, 3. tř.
  2. Doleček Daniel, 3. tř.
  1. Urbanec Ondřej, 2.tř.
  2. Bednář Kryštof, 2.tř.
  1. Bergmannová  Markéta, 2.tř.

 

 

Kategorie 4. a 5. třída

 

1.      Havlíčková Kristýna, 5.tř.

2.      Horák Mikuláš, 4. tř.

3.      Sobotka Matyáš, 5. tř.

3.      Sopr Martin, 4.tř.

 

Velké díky patří také sponzorům soutěže:

Paní Holubářová, maminka žákyně Aničky z 1. třídy, upekla pro vítěze jednotlivých kategorií dorty – uvidíte na fotografiích z vyhlášení výsledků. Fotografie ze soutěže pořídil a poskytl pan Kapera, který má dceru Lindu ve 4. třídě. Keramické medaile vytvořila paní Vrabcová, vedoucí keramického kroužku. Mockrát všem děkujeme.

(Nik)

 Tapir a steak.pdf