Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. 2. 2016

Společně v Evropě

Společně v Evropě

Již od roku 1997 pořádají Západočeská univerzita v Plzni a Univerzita v Řezně soutěž „Společně v Evropě“.

Cílem této soutěže je prohloubení informací o našich německojazyčných sousedech. Tento rok byl pod záštitou spolkové země Bádensko-Württembersko.

Žáci mohli soutěžit v kategorii „psát a tvořit“ a v kategorii „umělecká tvorba“.

Tříčlenná skupina žáků deváté třídy ve složení:  Kamil Lukáš Zach, Linda Kaperová a Ivo Rosendorfský soutěžili s přípravou vyhlášené švábské speciality „švarcvaldským dortem“, a to v kategorii „psát a tvořit“ .

Žákyně Anna Heroutová taktéž z deváté třídy obeslala soutěž v kategorii  „umělecká tvorba“ obrázkem zámku Lichtenstein.

PhDr.  Ing. Luboš Páťal, Ph.D.

dscn4369.jpg

Klikněte na obrázek

A jak to dopadlo? Čtěte dál:

Nebojme se němčiny

Skupina žáků naší deváté třídy překonala svůj odpor k německému jazyku a pod vedením Kamila Lukáše Zacha mne donutili přihlásit je do soutěže Tandem, pořádané Česko - německým fondem budoucnosti. Nevěřil jsem, že znalosti našich žáků v německém jazyce a v německých reáliích jsou dostatečné pro umístění na předních příčkách a v to, že postoupí až do celostátního kola, jsem nevěřil vůbec.

Tématem letošního ročníku byla spolková země Baden-Württenberg. Tato vcelku neznámá část Německa naše žáky nezaskočila. Nejvíce  bodovali v regionální gastronomii schwarzwaldským dortem.

Netrpělivě jsem očekával vyhodnocení výsledků, které při účasti cca 1500 škol trvalo dva měsíce. O to větší šok nastal, když byly výsledky zveřejněny. Naše družstvo ve složení Linda Kaperová, Kamil Lukáš Zach (vpravo) a Ivo Rosendorfský získalo úžasné třetí místo.

PhDr. Ing. L. Páťal, Ph.D.

dscn4694.jpg