Jdi na obsah Jdi na menu
 


14. 1. 2012

Projekt Vánoce 2011

Projekt  Vánoce 2011

   
Každý rok se žáci naší školy zapojují do projektu Vánoce. Estetické, kulturní a etické produkty byly aktivitami, jimiž žáci procházeli během celého tříměsíčního projektu. Do jednotlivých předmětů byly zařazeny intelektuální i praktické činnosti související  s pevnou součástí předvánočních příprav. Prvním poslem se na počátku adventního období staly adventní věnce a třešňová větévka ,,barborka“, která čekala ve vázách na své probuzení. Předvánoční nadílku rozdával ve škole hodný Mikuláš v doprovodu dvou líbezných andělů a skupinka čertů a čertic, to vše v podání žáků osmé a  deváté třídy. 
    V projektu Vánoce 2011 si žáci rozvíjeli klíčové kompetence nutné pro posilování mezipředmětových vazeb a propojovali tak výuku s reálným životem. Vánoční dekorativní předměty a ozdoby z rozličných materiálů, přáníčka různých barev a tvarů byly připraveny nejen k výzdobě školy, ale také jako dárečky pro rodiče, prarodiče a pro naše seniory v pyšelském domově. Výstavka kreativních výrobků s následným prodejem, kterou pomohli zorganizovat rodiče při KRPŠ, byla také součástí vánoční besídky prvního stupně. Pod vedením svých učitelek si děti připravily velmi hezký program, který potěšil všechny přítomné. V hodinách rodinné výchovy  a vedení domácnosti se podle receptů babiček a maminek peklo vánoční cukroví a na svátečně prostřeném stole nechyběl ani bramborový salát.
    Pěkně urostlou jedli a borovičku, vánoční dárek od Filipa Vosického, si žáci ozdobili ve vestibulu a v přízemí školy.V posledním školním týdnu roku 2011 se  prostorami školy za doprovodu hudebních nástrojů paní učitelek z dětských úst rozléhaly  vánoční písně a koledy. Velmi jsme uvítali i možnost návštěvy pyšelského kostela, kterým nás provedla paní Iva Křížová. Nezapomněli jsme ani na naše spoluobčany, kterým sedmáci osobně popřáli za celou naši školu krásné vánoční svátky a vše dobré do nového roku.V domově pro seniory, ve společenské místnosti a za doprovodu kytary paní učitelky Linhartové, žáci páté a deváté třídy vystoupili s pásmem vánočních písní. Poté následovalo předání drobných dárečků všem přítomným klientům a osobní přání s vřelým podáním ruky. Děti dostaly od vedení domova malé pohoštění. V rámci akce ,,Den otevřených dveří v Dětském domově“ se opět po roce v tomto vánočním čase konala prohlídka místa, kde našli svůj dočasný domov i někteří žáci naší školy.Ti pak společně se svými tetami prováděli spolužáky prostorami historické budovy.
    Poslední vyučovací hodiny čtvrtečního dne byly vyplněny třídními besídkami a vzájemnou nadílkou vánočních dárečků. Žáci deváté třídy neodmítli pozvání do místní cukrárny a poté se s třídní učitelkou odebrali na tichou procházku  vyzdobeným městem a jeho okolím, kde došlo i na setkání se zvířátky.
    Celoškolní projekt Vánoce byl zakončen šestého ledna tříkrálovým pochodem našich druháčků. S písní ,,My tři králové jdeme k vám …“ prošli malí králové školní budovou a městem až do Domova pro seniory. S tóny flétničky paní učitelky Havlíčkové zazpívali pro potěšení  všem  klientům i zaměstnancům.
    Závěrem bychom rádi poděkovali všem, kteří se tohoto projektu zúčastnili a bez kterých  bychom tento náročný projekt nemohli realizovat.

Mgr. Jitka Bartošová

Foto ZDE