Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. 2. 2020

Skleník

Koncem ledna jsme zahájili práce ve skleníku. Skleník se musel nejdříve vysířit a vyčistit. Starší žáci se poté v rámci RV věnovali přípravě půdy před osázením. Okopali záhony, nakypřili a nakonec pohnojili půdu. Jako hnojivo jsme zvolili granulovaný slepičinec. Sice moc nevoní, jak někteří zjistili, ale pro náš skleník nám přišel nejvhodnější. Preferujeme totiž přírodní a bio přípravky. Nakonec si stihli ještě zasadit ředkvičky.

 

Když bylo vše připraveno, mohlo se sázet. S dětmi jsme zasadili bylinky, které potom můžeme vysázet do venkovních truhlíků. Budou tak k dispozici skoro po celý rok. Petržel, pažitka, meduňka, bazalka, libeček, majoránka a také koriandr. Pro kuchaře to bude velká výzva.

Budeme se pyšnit čtyřmi druhy ředkviček, čtyřmi druhy listového salátu, pórkem, paprikami a rajčaty. Budeme hodnotit a ochutnávat, která odrůda je od čeho nejlepší.

Do sadbovacích plat jsme dali pěstební substrát a semínko po semínku zasadili kedluben bílý a fialový. Děti se toho chopily velmi svědomitě. Sazenice tak budou připraveny na přesun do záhonů.

Máme v tomto roce ještě spoustu plánů na výsadbu a chystáme také překvapení.

Držte nám palce, ať nám vše roste a škůdci se nám vyhnou obloukem (prostě do skleníku nesmí). Budeme vás průběžně informovat a fotit naše výpěstky.

 

Žáci ZŠ Pyšely

 

Foto ZDE

 

20200203_150436.jpg