Jdi na obsah Jdi na menu
 


17. 1. 2020

Tělesná výchova žákyň 6. a 7. třídy

Tělesná výchova žákyň 6. a 7. tříd

V posledním měsíci v roce dostaly žákyně příležitost vést si 4 hodiny tělesné výchovy samy. První hodinu si vzala na starost skupinka děvčat ze 7. třídy. Začaly nástupem, pokračovaly rozcvičkou. Dívky měly pro spolužačky připravené dvě disciplíny. Rozdělily si děvčata na dvě skupinky. První skupinka si šla zahrát házenou a druhá skupinka šla cvičit na kruhy. Na závěr hodiny děvčata poděkovala všem za vzornou účast na cvičení.

Při druhé hodině probíhala rozcvička při hudbě. Dívky si rozdělily spolužačky do 4 týmů a ty se pak střídaly u jednotlivých aktivit. Vyzkoušely si jednoduché prvky z gymnastiky, skoky na trampolíně, chůzi na lavičce.  V rámci hodiny se dostal na řadu i oblíbený fotbal.

Další dvě hodiny si připravila děvčata z 6. třídy. Do cvičebního programu zařadila cvičení na ribstolech a na kruzích. Cvičení na kruzích se stala velmi oblíbenou disciplínou.  Během hodiny si dívky zahrály i fotbal. Poslední hodina proběhla před Vánocemi. Rozcvička probíhala velmi svižně. Na programu byla sebeobrana. Pod vedením žákyně Dorky Zajíčkové si mohla děvčata zkusit různé chvaty a techniky. Na konci hodiny dostaly dívky zaslouženou sladkou odměnu.

Ráda bych děvčata pochválila za vzornou přípravu a zodpovědný přístup. Velmi se mi líbila pestrá nabídka různých sportovních činností. Na závěr bych podotkla, že většina vybraných aktivit, byla zahrnuta do hodiny tělesné výchovy úplně poprvé.

Radka Pohanková, učitelka tělesné výchovy

FOTO ZDE